BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žvilgsnis į Dakaro ralio automobilį…

Kas tai yra Dakaro ralis, daugmaž žinome visi.
Mūsų šeimoje, kur vyrauja vyriška lytis, pokalbiai apie dakarą vyksta dažnai, stebimos transliacijos per televiziją kuomet vyksta važiavimai.. Todėl nori nenori tuo tenka pasidomėti ir man.
Dakaras istorijoje pradėtas minėti nuo 1978 - 1979 metų, tuomet startuojama būdavo
Europoje, paprastai Paryžiuje, toliau lenktynės vykdavo Afrikos dykumose ir finišuodavo Senegalo sostinėje Dakare.


Dėl įvairių priežasčių maršrutai keitėsi ir ralis persikėlė į Pietų Ameriką, Argentiną.
Kokios tai varžybos? . Tikrai be galo sunkios, kartais net sunku įsivaizduoti, kaip ryžtamasi tokiam iššūkiui. Transporto priemonės turi įveikti bekeles, dykumas, smėlynus, purvynus, kopas, akmenuotas vietoves..Vienos dienos etapai kartais siekia iki 1000 kilometrų.Neretai būna ir neįveikusių trasos ekipažų.
2019 metų Dakaro ralio trasos drieksis tik Peru teritorija. Tai pirmi tokie metai kai varžybos vyksta tik vienoje Pietų Amerikos valstybėje.
Lenktynininkai ir startuos ir finišuos Peru sostinėje
Kodėl čia dabar taip prabilau apie Dakaro ralį? Ogi todėl, kad turėjome progą iš arti apžiūrėti vieną Dakaro ralio automobilį ir išgirsti pasakojimų apie ralį iš Vaidoto Žalos, bei jo šturmano Sauliaus Jurgelėno lūpų.
Lenktynininkų ekipa keliauja per Lietuvą, sustodami įvairiuose miestuose ir miesteliuose.
Mūsų vyrukams tai nereali pramoga. Ne kasdien galima apžiūrėti Dakaro ralio bolidą, iš išorės, iš vidaus, net po apačia žvilgtelti.Tai Toyota Hilux automobilis, tik tiek daug jame visko perdaryta, pertvarkyta, kad tikrosios Toyotos beveik ir nelikę. Pridėta daugybė sportinės įrangos, pakeistas variklis.Mašina sveria beveik dvi tonas, o benzino į baką telpa apie 500 litrų.

Po šio renginio dar labiau lauksime Dakaro ralio 2019 pradžios. Tai bus sausio 6 - 7 dienomis.
O mūsų sūnus džiaugiasi atminimui gautais lenktynininkų autografais ir nuotrauka su jais.
Aš taip pat džiaugiuosi, kad įgijome naujų žinių. Nes atrodo žiūrime, domimės, o daugybės įdomių faktų net nesame girdėję.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą