BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ventės ragas - tai kas paliko mums įspūdį…

Pagaliau pasiekėme pagrindinį mūsų kelionės tikslą - Ventės ragą. Tai labiausiai į vakarus nutolęs Šilutės rajono taškas.
Pro Ventės ragą driekiasi didžiausias paukščių migracijos kelias, todėl čia įrengta ornitologinė stotis, muziejus ir lankytojų centras.
Ventės rago ornitologijos stotis įkurta 1929 metais. Prie jos įkūrimo prisidėjo garsus gamtininkas Tadas Ivanauskas.


Per dieną gali būti apžieduojami net keli tūkstančiai paukščiukų. Kai kurių rūšių gali būti sužieduojama šimtais, o kai kurių net ir po vieną. Pažiūrėjome informaciniame puslapyje, kad mūsų apsilankymo dieną buvo apžieduota 1196 skrajūnai. Daugiausia ilgauodegių zylių 734, ir tik vienas dagiliukas.
Šioje stotyje apžieduotų paukščių aptinkama Irane, Egipte, net pietų Afrikoje. Sunku net įsivaizduoti kokį kelią reikia įveikti paukšteliams..
Įdomus procesas tas paukščių žiedavimas, nenusibosta žiūrėti kaip ornitologas įgudusiais judesiais tai atlieka. Užmauna žiedelį, atžymi informaciją žurnale ir mesteli paukščiuką į orą, į laisvę. Tik šias, ilgauodeges zylutes, vėl atgal deda į dėžutę, nes tai paukščiukai kurie gyvena pulkeliais, tad ir paleidžiami jie kartu. Gamtininkas ne tik dirba savo darbą, bet mielai bendrauja ir su lankytojais, kantriai atsakinėja į smalsuolių klausimus, net ir paukštelius paglostyti leidžia.
Dar parodo koks žiedas dedamas gulbei ant kaklo.
Neįtikėtina, kad paukščių migracija prasideda jau birželį.. Atrodo jie tik sugrįžti Lietuvėlėn nespėjo, o jau kelia sparnus į kelią.Labai anksti į pietus patraukia varnėnai, pempės.
Šiuo metų laiku aktyviausi keliauninkai yra zylutės. O mes galvojam, kad jos žiemojantys paukšteliai,. Ir jų rūšių yra daugybė, pagrindinė žiemotoja yra paprastoji zylutė, nors ir kitų rūšių galima sutikti Lietuvoje ir žiemą.

Štai į tokias gaudykles patenka skrajūnai.

Kaip ir priklauso tokioje vietoje suoliukas su paukštelių motyvais.

Dar viena šios vietovės puošmena yra raudonų plytų , 11 metrų aukščio švyturys, į kurio apžvalgos aikštelę galima įlipti. Švyturys pastatytas 1852 metais. Nepaprastas vaizdas atsiveria į Kuršių marias, su žiūronais būtų galima pamatyti Kuršių Neriją, Rusnės salą, Nidą, Preilą.
Panašų vaizdą galime pamatyti ir iš šio apžvalgos bokštelio. Jį galime rasti šalia mašinų stovėjimo aikštelių.

Molas pritaikytas tiek pėstiesiems, tiek laivams prisišvartuoti. Pasivaikščioti juo traukia daugybė žmonių. Net pajuokavom, kad vaizdas labai panašus kaip Palangoje. Ir saulėlydis toks pat nuostabus.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą