BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘šventės’ kategorija

Jurbarko tiltas pavadintas “Šimtmečio tiltu”

2018-09-04

Praūžė, prašurmuliavo mūsų miesto šventė. Ir šiais metais ši šventė turėjo gražų, savitą pavadinimą “Mus jungiantys tiltai”. Visi renginiai vienaip ar kitaip buvo susiję su šiuo pavadinimu.
O pavadinimas, be abejonės susijęs su Jurbarko tiltu per Nemuną. Šis tiltas, tartum mūsų miesto vizitinė kortelė. Juk jis ilgiausias automobilinis tiltas visoje Lietuvoje. O Nemunas, visų upių tėvas. Tad šis duetas, kartu sudėjus, tampa gražiu, visais metų laikais dėmesį traukiančiu, objektu..

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

Kai užauga vaikai…

2018-07-15

Ši vasarą į mūsų kasdienybę įnešė daug jaudulio.
Gal kam nors sunku patikėti, kad 12 metų gali prabėgti nejučiomis. Patikėkit, tikrai taip yra. Ne tik 12, visas 19 prašuoliavo. Ir mūsų besišypsantis mažylis tapo jaunuoliu, bestovinčiu ant slenksčio į kitą gyvenimo etapą..
Skleidžia sparnus ir iškeliauja iš namų, kurti savo ateities, siekti kitų svajonių.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

VELYKŲ LAUKIMAS…

2018-03-26

Tartum atėjusio pavasario pranašai,namuose ima rodytis tam tikri ženklai, liudijantys, kad artėja gražiausia pavasario šventė Velykos.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

Kaip mes paminėjom Lietuvos šimtmetį Jurbarke…

2018-02-17

Lietuvos šimtmetis atšvęstas, paminėtas visuose Lietuvos kampeliuose: dideliuose ir mažuose miestuose, miesteliuose ir net mažutėse gyvenviečių bendruomenėse.
Šią dieną lietuviai parodė, kad yra vieningi, išradingi, kūrybingi, linksmi ir besišypsantys… Šią dieną prisiminti istoriniai įvykiai, paminėti didūs ir įžymūs žmonės.
Džiugu klausytis kaip mūsų penktokas pažėrė tokių faktų, kurių mes ir negirdėję. Džiugu, kad ne tik šventėme, bet praturtinome žinių bagažą.
Mūsų miestas Jurbarkas taip pat nestokojo įvairių įdomių renginių. Visuose sudalyvauti niekaip nebūtų pavykę. Todėl kai kur dalyvavom vieni, kai kur kiti.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

Užgavėnės ir morių paradas…

2018-02-13

Žiema, žiema, bėk iš kiemo…
Na kurioje Lietuvos vietovėje neskambėjo šie žodžiai. Kur šventė buvo triukšmingesnė, kur ramesnė, bet visur buvo vaišinamasi blynais, deginamos morės, žaidžiami žiemos išvarymo žaidimai ir neapsieita be persirengėlių.
Mokyklose, darželiuose, miestų aikštėse visur suliepsnodavo laužai…
Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

ŽOLINĖS GELGAUDIŠKYJE

2017-08-15

Paklausiau savo mokinuko kokia tai šventė. Ir jis sutrinka. Paskui aišku bando taisyti padėtį.
- Tai žolių šventė, tai nedarbo diena.
Bandome apibendrinti. Tai šventė atėjusi pas mus iš senovės. Tą dieną buvo garbinamas naujasis tų metų derlius ir augalijos branda.
Išsiverčiam į savo kasdieninę kalbą: šiuo metų laiku augalai pasipuošę įvairiausiais žiedais, o daržovės džiugina derliumi.
Žolinių dieną mes nuvykome į gretimą kaimelį Gelgaudiškį. Gelgaudiškis jau kelinti metai turi tokią tradiciją pasipuošti gėlėmis. Gyventojai daro puokštes iš gėlių, nuskintų ir užaugintų savame darže. Puokštėmis papuošia erdvę šalia savo kiemo vartų.
Smagu pasivaikščioti tokiomis pasipuošusiomis kaimelio gatvikėmis.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

IR ŠVENTES ŠVĘSTI MĖGSTAM KITAIP (VELYKOS)

2017-04-17

Mūsų Velykų šventimas prasidėjo šeštadienio vakarą, kai apsilankėme bažnyčioje Velyknakčio mišiose. Nors nesame labai praktikuojantys katalikai, bet apsilankymas bažnyčioje suteikia rimties. Į namus parsinešėme pašventintą Velykų žvakę.
Pirmąją Velykų dieną priiminėjome svečius, ir svečiavomės patys. Daužėme kiaušinius, bandydami jų tvirtumą, ridenome…Smagu, kad mūsų draugijoje ridenimas tiesiog privalomas tiek mažam, tiek dideliam…
Šiemet namuose turėjome puikų pagalbininką…

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

Kovo 11 - osios paminėjimas…

2017-03-11

Esame Lietuvos piliečiai ir manome, kad valstybines šventes turime švęsti kartu su visa Lietuva.
Švęsti, paminėti, kalbėti apie tai. Tai svarbu mums, kiekvienam žmogui. Svarbu mūsų šaliai. Tai istorija…
Norisi, kad vaikai suprastų šios dienos svarbą, todėl nepraleidžiame progos leistis į prisiminimus. Prisiminimus tėvų, senelių, kitų žmonių. Prisiminimus tų, kurie taria šventinį pasveikinimo žodį.
Pasakoju Airidui ką prisimenu apie šią kovo 11 - ąją, dieną prieš 27 metus. Tada pati dar sėdėjau mokykliniame suole. O dabar paminime jau 27 - ąsias metines, kartu su savo mokinukais.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

UŽGAVĖNĖS…Morių paradas…

2017-02-28

Atšvęsta paskutinė žiemos šventė.
Išvyta žiema, nors nesunku ją buvo ir išvyti, pati buvo beišeinanti, ir pavasaris jau kelia koją per slenkstį.
mūsų mieste. jau kelinti metai iš eilės , vykdoma akcija:kurkime šventę kartu. Įvairios įstaigos pristato savo sukurtą morę. Tad miesto aikštėje išsirikiuoja morės paradui.
Puiki idėja, pritraukianti žmones kažką kurti, o kitus tiesiog pasigrožėti.
Tiesiog atsiranda proga išeiti iš namų, atrasti pramogą. Ir traukė jurbarkiečiai - dideli ir maži, morių parado pažiūrėti.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

Kalėdinė Raudondvario pilies pasaka… (Kalėdos)

2016-01-27

Gyvenant mažame miestelyje to šventinio grožio yra mažoka. Tad ieškoti kalėdinės dvasios mes susiruošiame kur nors kitur. Šįkart mūsų tikslas buvo apsilankyti Raudondvario pilyje.
Nors šįkart keliavome pasigrožėti kalėdiškai išsipuošusia pilimi, bet su Airidu pasiskaitome ir šiek tiek istorijos, nes dar neteko lankytis šioje vietovėje.
Jau iš tolo pamatėme švytinčius visus dvaro pastatus. Sutikome Kalėdų senelį su Olafu.Pilnas kiemas įvairių gyvūnėlių, na tai kas, kad jie netikri, bet nuteikia smagiai. Taip ir norisi prie visų prisiliesti.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams