BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘kelionės’ kategorija

Tai bent arkliukai…

2018-08-20

Dažnai būna taip: paskaitai, išgirsti apie kokią nors lankytiną vietą, pagalvoji, kad reikės kada nors aplankyti ir nustumi į kurią nors atminties kertelę.
Dažnai būna ir taip, kad važiuoji pro tą vietovę ir netikėtai pamatai nuorodą, tada stabteli ir pasirodo tai būna ta vieta, kurią planavai aplankyti.
O šį kartą nereikėjo nei nuorodos pamatyti…Nes tai kas domino tiesiog iškilo prieš mūsų akis…Įspūdingo dydžio…

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

Pasakiškas muziejus po atviru dangumi “Metalo fantazija”.

2018-08-15

Kol dar oras palankus, kol neprabėgo paskutinės vasaros dienos, norisi kuo daugiau būti gamtos apsuptyje. Ne tik pabūti, bet ir pamatyti ką nors įspūdingo.
O apsilankymas muziejuje “Metalo fantazija” iš tiesų labai įspūdingas.
Muziejus įsikūręs labai gražioje teritorijoje prie Vištyčio ežero. Eksponatai išdėstyti gana didelėje teritorijoje. O jų yra apie 800, ir tai vieno žmogaus rankų darbas. Neįtikėtina, bet tai tiesa. Šių darbų autorius yra vilkaviškietis Darius Dulinskas.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

Lankantis “AB parke” Latvijoje reikalinga vieta poilsiui. Mūsų pasirinkimas…

2018-08-05

Besilankantiems “AB parke”, Latvijoje praverčia poilsis ar net nakvynė. Parko puslapyje galima rasti pasiūlymus su apsistoti tinkamomis vietomis, kurios nenutolusios nuo parko. Galimi pasirinkimai: svečių namai “Lobes Krogs”, poilsio kompleksas “Turbas”, viešbutis “Klidzina”.
Mes apsistojome svečių namuose “Lobes Krogs”, šalia Lobes upės .

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

Istoriniai atradimai prie jūros. Kukuliškių baterija…

2018-06-07

Kai planuoji pabuvoti prie jūros, neieškai jokių lankytinų vietų. Mums patinka nuošalesni paplūdimiai, kur daugiau laukinės gamtos, todėl dažnai renkamės Karklę. Tad ir šį kartą patraukėme link jos, bet visai atsitiktinai sustojome Kukuliškių kaime. Nors pravažiuodami matėme nuorodą “Kukuliškių baterija”, kažkaip neatkreipėme į ją dėmesio.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

Kauno botanikos sode “Popietė su magnolijomis”.

2018-05-03

Pavasaris..Toks gražus metų laikas. Išsiilgę saulės, šilumos, žalumos, džiaugiamės kiekviena šviesia ir šilta dienele. O kartu kiekvienu pražydusiu žiedeliu, kiekvienu išsiskleidusiu lapeliu. O pasidžiaugti ir pasigrožėti tikrai yra kuo. Atrodo dar visai neseniai džiaugėmės pirmais žibučių, snieguolių žiedeliais. O šiandien pavasaris jau dovanoja visą glėbį pačių įvairiausių ir spalvingiausių pavasarinių žiedų.
Mes išsiruošėme ten, kur žiedų, žalumos tikrai gausu.
Ta vieta - tai Kauno botanikos sodas. Lankėmės jame jau ne kartą, bet čia yra ta vieta, kuri kiekvieną kart atrodo vis kitaip, todėl, kad žydi vis kiti augalai.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

Kodėl nepasižvalgius į kitų miestelių velykinius papuošimus…

2018-04-09

Šventės…Taip jau būdinga, kad šventėms visada ruošiamės puošdami namus. Bet būna papuošti ne tik namai, bet ir miestai, miesteliai, gyvenvietės.
Visada į tokius akcentus smagu pasižvalgyti mus supančioje aplinkoje.
Tokios puošmenos išvilioja žmones iš namų. Juk smagu pasigrožėti tuo, ką sukūrė išradingi Lietuvos gyventojai.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

MŪSŲ GIMTASIS MIESTAS JURBARKAS

2018-01-25

Mūsų mieste net keli parkai, kviečiantys pasivaikščioti. Didžiausias Jurbarko parkas. Jame kadaise buvo Jurbarko dvaras. Jis priklausė kunigaikščiams Vasilčikovams Yra išlikę du dvaro flygeliai, jie tartum dvyniai,
Viename, kuris anksčiau buvo svečių namai, dabar įrengtas Jurbarko krašto muziejus, kitame Jurbarko turizmo centras.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

KREKENAVOS REGIONINIO PARKO PAŽINTINIS LANKYTOJŲ CENTRAS

2017-08-28

Krekenavoje jau esame buvę. Kopėme į apžvalgos bokštą, vaikščiojome pojūčių taku.
Taip jau išėjo, kad mūsų maršrutas vėl vedė pro Krekenavą. Nusprendėme sustoti ir užsukti į regioninio parko lankytojų centrą (mat pirmą kartą šioje vietoje buvome ne darbo metu).
Likome sužavėti…Kiek čia įdomybių. Jau vien įėjus į ekspozicijų salę aikteli iš nuostabos. Labai gražiai ir išradingai viskas pateikta.
O kai pradedi viską apžiūrinėti, supranti, kad čia galėtum praleisti tikrai pusę dienos. Gaila, mes tiek laiko neturėjom, bet mielai apsilankytume čia dar kartą.
Įdomiai viskas pateikta. Tokia ekspozicinė medinė juosta “vingiuoja” po visą erdvę, idėja tokia: ji atkartoja Nevėžio upės vingius ir kilpas.
Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

UKMERGĖS PILIAKALNIS

2017-08-27

Keliaudami mėgstame stabtelti visai neplanuotose vietose.Ypač dažnai išsukame iš kelio pamatę nuorodą - piliakalnis.
Tiesa, lankytinų vietų Lietuvoje ženklinimu esame gerokai nusivylę. Nes arba nerandame to kas paminėta ženkle, arba ieškome kokio nors objekto, link kurio nuorodų nerandame visai.
Šį kartą pasukome iš kelio ir labai tuo džiaugėmės. Nes pamatėme iš tiesų labai gražų ir gana didelį piliakalnį. Nuo kurio atsivėrė dalis Ukmergės.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

STRUVĖS GEODEZINIS LANKAS

2017-08-14

Kartais kelionių metu pamatai tai, ko nei nesitikėjai pamatyti. O svarbiausiai, kad reikia ir visagalį internetą pasitelkti, kad pasiaiškinti kas gi tai yra, ir visų keliauninkų žinias sudėti į vieną, ir padaryti bent kokią suprantamą išvadą.
Toks vienas netikėtas mūsų kelionių atradimas - Struvės geodezinis lankas. Nebuvom nieko apie tokį girdėję.
Patraukė aišku gražiai sutvarkyta aikštelė ir lenta, kad tai lankytinas objektas, todėl nusprendėme stabtelti ir pramankštinti kojas, tuo pačiu sužinoti kas tai per vieta. Aikštelėje suoliukas su vaizdu į laukus, šalia sūpynės vaikams.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams