BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tai bent arkliukai…

Dažnai būna taip: paskaitai, išgirsti apie kokią nors lankytiną vietą, pagalvoji, kad reikės kada nors aplankyti ir nustumi į kurią nors atminties kertelę.
Dažnai būna ir taip, kad važiuoji pro tą vietovę ir netikėtai pamatai nuorodą, tada stabteli ir pasirodo tai būna ta vieta, kurią planavai aplankyti.
O šį kartą nereikėjo nei nuorodos pamatyti…Nes tai kas domino tiesiog iškilo prieš mūsų akis…Įspūdingo dydžio…


Kas gi tai? Ogi Prano Sederevičiaus skulptūros.
Kudirkos Naumiestyje yra sodyba, kurios kiemas traukia praeivių dėmesį. Neįmanoma nepastebėti, nes šiame kieme eksponuojamos skulptūros, kurios iškilusios virš namų stogų.
Čia yra apie 20 skulptūrų: arkliai, garsių žmonių biustai. Šis skulptūrų ansamblis priklauso primityviam liaudies menui.
Jo kūrėjas Pranas Sederevičius labai mėgo arklius, todėl pirmosios jo skulptūros buvo būtent arkliai, vėliau jis lipdė ir žinomų asmenybių biustus.
Įdomu tai, kad jos sukurtos su paprasčiausiais darbo įrankiais, panaudojant įvairius metalinius daiktus. Nes pirmiausiai pagamindavo karkasą iš metalo ir vielos , o paskui lipdydavo naudodamas cementą. Panaudodavo dviračių rėmus, lovų metalinius galus. Kažkada matytame reportaže per televiziją girdėjome, kad kūrėjas parsinešdavo į kiemą bet kokį metalinį daiktą.
O arklius lipdė žiūrėdamas į pasiskolintą arklį, kurį laikydavo savo kieme ir jį šerdavo bei rūpindavosi.
a href=’https://photos.google.com/share/AF1QipOuWjT1Ffq-1SAgLSQD4VRGAg0FHtul1jKwTkRM_hqrR1-Xn8nPmq8GztUl8FJyOg?key=eHN6eXBOeGtsZGF2eE0zQ2dSTWhSLVl2YW1VWVNR&source=ctrlq.org’>

Skulptūros yra restauruotos, o sodyba gyvenama.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą