BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Smagus stalo žaidimas

Mes labai mėgstame stalo žaidimus. Nemažai jų turime, bet visada norisi dar naujų, neišbandytų.
O kartais imame ir atrandame senus, šiek tiek primirštus.
Taip atsitiko ir su šiuo žaidimu. O jis ypatingas dar ir tuo, kad jį patys pasigaminome, pagal tikrojo variantą. Tiek to ir gaminimo reikėjo.

Tiesiog susirašyti taisykles,
Pasiruošti sąsiuvinį taškų surašymui
Tušinuko
Stiklinaitės ar kokio indelio kauliukų kratymui ir metimui
Penkių kauliukų - ristukų.

Šį žaidimą mes vadiname Knifeliu ( tai vokiškas variantas), internete beieškodama taisyklių atsispausdinimui radau dar ir anglišką, pavadinimu - Yatzy. Taisyklės sutampa, o tas svarbiausia, nesvarbu kaip vadinsime.
Pirma taisyklių dalis

Antra taisyklių dalis

Kauliukų žaidimai populiarūs visame pasaulyje, populiarūs jau nuo senų laikų ir ko gero nesenstantys. Juos žaisdavo ir aristokratija ir prastuomenė
Žaidimas gana įtraukiantis, azartiškas. Žaidėjų skaičius įvairus, gali žaisti du, gali ir daugiau.O amžius? Maniškiai žaidė nuo 7 metų, nes gana greitai perprantamos taisyklės. O suaugę visada gali padėti ir patarti.
Ir paskaičiuoti taškus reikia, ir pastabumo, ir strategijos šiek tiek. Taip, kad galima būtų ir lavinamiesiems priskirti.
Šiek tiek apie pačią žaidimo eigą. Yra tam tikros kauliukų kombinacijos, visas jas reikia surinkti. Tris kartus metant kauliukus reikia surinkti tam tikrą kombinaciją. Kartais sėkmė nusišypso ir ta kombinacija iškrinta pirmo metimo metu. Kartais ir atlikus tris metimus to nepavyksta padaryti. Tada pasirenki vieną iš priimtiniausių variantų iš pirmos taisyklių dalies ( pvz. vienetus)
Visada reikia stengtis pirmiausiai užpildyti antros dalies kombinacijas, pirmosios, pasilikti rezervui, nepasisekusiems metimams. O jei visai netinka nei vienas variantas, dedamas minusas mažiausiai taškų prarandamame variante.
Žaidimo pabaigoje visi taškai sumuojami. Pirmiausiai pirmoji dalis ( jei surenkama 63 taškai, gaunama 35 taškų premija. nors taip nutinka itin retai). Tada antroji, ir sudedama.

Prieš metimą niekada nežinai kokią kombinaciją pavyks surinkti, nežinai kurią bandysi rinkti. Tik iškritus kauliukams, žiūri į juos ir nusprendi ką bandysi daryti antro metimo metu. Antru metimu jau galima mesti ne visus kauliukus, o tik tuos, kurie netinka numatomai kombinacijai.
Prirašyti mūsų sąsiuvinio puslapiai rodo, kad mes šį žaidimą labai mėgstame. Ir ne tik mes, vyresnėlis dažnai nešasi jį į draugų pasisėdėjimo vakarėlius.

Iš pradžių atrodo šiek tiek painoka, bet iš tiesų gerai įsiskaičius taisykles, viskas labai paprasta.
Stalo žaidimai populiarūs ne tik vaikų tarpe, jie tinka ir jaunimui, ir suaugusiems. Visai puiku atsikratyti dienos rūpesčių ir įtampos tiesiog pažaidžiant su šeima, ar su draugais.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą