BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šimtai šviečiančių moliūgų Švėkšnoje…

Moliūgų skaptavimas dažniausiai siejamas su Helovinu. O Helovino šventė visuomet susilaukia daug prieštaringų nuomonių.
Kaip smagu, kad kuriamos naujos šventės, naujos tradicijos, Moliūgų skaptavimu užsikrečia visa Lietuva. Moliūgų šventės “Tebūnie šviesa”, “Mes už šviesą” arba kokiu nors kitu panašiu pavadinimu imtos rengti tai viename tai kitame Lietuvos kampelyje. Bene didžiausia tokia šventė surengta Švėkšnoje. Į šį miestelį plūste plūdo žmonės iš visos Lietuvos, nepabūgę ir blogo oro. Ir ne tik pasigrožėti šimtais išskaptuotų moliūgų pavirtusių žibintais ir sužibusių begale liepsnelių, bet ir savo moliūgėlį atvežti.

Tokia šventė čia rengiama jau septintus metus. Šventė sulaukia milžiniško pasisekimo ir susidomėjimo. Ir jei pirmais metais žinbintų buvo tik apie 40, tai šiemet jų sužibo ape 1000.
Labai graži Pliaterių dvaro parko aplinka. Erdvu, todėl nors ir buvo galybė žmonių nesijautė didelių spūsčių, na jei nekalbėsime apie eismą ir parkavimąsi.
Net ir kelintą kartą einant tuo pačiu takeliu gali pamatyti vis naują, dar nematytą gražuolį moliūgą.
Kai kurie tiesiog tikri meno kūriniai.

Dar vienas gražus ir įdomus šventės akcentas buvo šimtmečio moliūgų medis.
Tai 12 metrų konstrukcija, ant kurios buvo sukabinta 100 šviečiančių moliūgėlių.

Tikrai likom sužavėti tuo ką pamatėme.
Stebimės ir žavimės organizatorių išradingumu. Kiek darbo įdėta skaptuojant, dėliojant, uždeginėjant žibintus. Juk uždegti reikėjo net tris vakarus iš eilės.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą