BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lygiosios žirgų lenktynės

Žirgų lenktynės viena iš seniausių sporto šakų
Mes tokiame renginyje pabuvom pirmą kartą. Yra tekę skaityti, matyti per televiziją, bet visa tai pamatyti savo akimis daug įspūdingiau.
Kas gi yra lygiosios žirgų lenktynės? .Tai varžybos, kuomet žirgai varžosi tarpusavyje ant lygios dangos. Žokėjai, kiek įmanydami stengiasi aplenkti varžovą. Žirgai gali išvystyti maždaug 60 kilometrų per valandą greitį. Tai patikėkit, nerealus vaizdas stebėti šuoliuojančius žirgus.


Lenktynės vyko Raseinių hipodrome. Šis hipodromas vienintelis,Baltijos šalyse, galintis rengti tokio tipo varžybas.
Hipodromas tikrai įspūdingas savo dydžiu. Tribūnos gali sutalpinti apie 1500 žiūrovų. Sėdimas vietas galima rinktis po stogeliu arba po atviru dangumi, yra įrengta ir įstiklinta VIP ložė.

Lenktynėms įrengti du bėgimo takai ( žolės ir smėlio) po 1000 metrų.

Atvykus į renginį įteikiamas informacinis lankstinukas, su renginio programa, dalyvių vardais numeriais, nuopelnais.
Pačias varžybas sudaro kelios dalys - atskiri bėgimai. Jie skiriasi dalyviais, distancijomis. Mes stebėjome bėgimus - 1200m. ,1400m.,1600m.,1000m. ir 700m. distancijas. Trumpiausioje distancijoje dalyvavo žemaitukų veislės žirgai su jojimo mokyklos vaikučiais.
Pirmiausiai žirgai pristatomi žiūrovams. Jie vedami ratu štai tokioje arenoje - padoke. Pranešėjas papasakoja apie kiekvieną žirgą. Galima išsirinkti favoritą ir už jį sirgti. Aišku išsirinkus žirgą daug įdomiau ir azartiškiau stebėti varžybas. Be abejo galima dalyvauti ir lažybose. statant už [asirinktą dalyvį.Nedalyvavom, tad taisyklių nežinau.
Patariama į ką atkreipti dėmesį spėjant nugalėtoją.


Ties starto linijos pastatoma starto mašina, iš kurios išbėga žirgai.Tik žemaitukai dėl mažo ūgio startuoja kitaip.

Pranešėjas labai paįvairina varžybas, pasakodamas apie žirgų priežiūrą, treniruotes, įvairius nutikimus varžybų metu. Pavyzdžiui apie tai, kad žirgas nepaklūsta, atsisako eiti į starto mašiną. Aišku tuomet jis jau nesudalyvauja tose varžybose, bet prieš kitas varžybas žirgas turi išlaikyti egzaminą, įrodyti, kad į starto mašiną eina noriai.
Labai džiaugiamės nusprendę apsilankyti šiose varžybose. Jau vien stebėti ramiai žingsniuojančius žirgus malonu, o kur dar jaudulys stebint juos besivaržančius.Dabar jau žinom kaip vyksta tokios lenktynės, todėl galim papasakoti ir kitiems. Ne tik papasakoti, bet ir patarti nuvykti į tokias, nes tikrai reginys to vertas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą