BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Knyga vaikams “Popieriniai lėktuvėliai”

Ar domitės ką skaito jūsų ūgtelėję vaikai, mokinukai? Ar paliekate visišką pasirinkimo laisvę?
Mūsų mokykloje, šiek tiek stebiuosi, bet tuo ir džiaugiuosi, šiemet nebuvo pateikti rekomenduojamų perskaityti knygų sąrašai.
Kodėl džiaugiuosi? Todėl, kad aš už pasirinkimo laisvę. Ir anksčiau bandydavę remtis tuo sąrašu visada nusivildavom. Ir dar buvom susidarę tokią nuomonę, kad pagal amžių rekomenduojamos perskaityti knygos būdavo pernelyg vaikiškos.Nes sūnus kai kurias jau būdavo perskaitęs prieš metus ar dar anksčiau.
Nors negavome sąrašo, bet mes vis tiek žvilgtelėjome į jį, pamatėme, kad jame yra jau skaitytų knygų. Tad ramiai ir vėl palikome sūnui knygas rinktis savo nuožiūra.
Šiam tarpsny pas mus fantastinės knygos.Bet kartais papuola ir tokios kaip ši.


Pas mus įprasta kalbėti apie skaitomas knygas, aptarti jas. Sūnus nuolat pasakoja perskaitytų knygų turinį. Kai kurios mane ne itin sudomina, kai kurios patraukia dėmesį. Kai kurias netgi pati perskaitau, arba bent perverčiu.
Ši knyga mane sudomino. Įdomu tai, kad ji paremta tikrais faktais. Airidas pradėjęs ją skaityti pirmiausiai pasidomėjo ar iš tiesų vyksta popierinių lėktuvėlių varžybos, ir koks gi tas pasaulio rekordas.
“Knyga apie tai kaip berniukas Dilanas , mokytojo paragintas, susidomi popierinių lėktuvėlių varžybomis. Buvo nelengva. Daug reikėjo sužinoti, daug išbandyti. Daug lėktuvėlių išlankstyti. Dar reikėjo iš naujo atrasti tėtį, kuris buvo pasiklydęs liūdesy. O Dilanui labai reikėjo tėčio palaikymo. Viskas pavyko. Pasiektas ne tik pasaulio rekordas, bet ir tėtis suprato, kaip sūnui jo reikia.”
Dar knyga patraukli tuo, kad joje pateiktos lėktuvėlių lankstymo instrukcijos ir gudrybės, kad jie skrietų geriau. Pateikti įdomūs faktai apie popierinius lėktuvėlius.
Tokios knygos, kuriose aprašoma ne tik įdomi istorija, bet pateikiama ir truputėlis realių žinių, kurios sudomina jaunuosius skaitytojus, vertos dėmesio.

Ir dar skaitant šią knygą tiesiog neįmanoma neprisiminti lėktuvėlių lankstymo. Tad ir dar viena veikla išbandyta.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą