BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kauno botanikos sode “Popietė su magnolijomis”.

Pavasaris..Toks gražus metų laikas. Išsiilgę saulės, šilumos, žalumos, džiaugiamės kiekviena šviesia ir šilta dienele. O kartu kiekvienu pražydusiu žiedeliu, kiekvienu išsiskleidusiu lapeliu. O pasidžiaugti ir pasigrožėti tikrai yra kuo. Atrodo dar visai neseniai džiaugėmės pirmais žibučių, snieguolių žiedeliais. O šiandien pavasaris jau dovanoja visą glėbį pačių įvairiausių ir spalvingiausių pavasarinių žiedų.
Mes išsiruošėme ten, kur žiedų, žalumos tikrai gausu.
Ta vieta - tai Kauno botanikos sodas. Lankėmės jame jau ne kartą, bet čia yra ta vieta, kuri kiekvieną kart atrodo vis kitaip, todėl, kad žydi vis kiti augalai.


Šį kartą grožėjomės spalvingiausiomis tulpėmis. Ir dar galėjome susipažinti su magnolijomis, nes kaip tik buvo organizuojama ekskursija “Popietė su magnolijomis”.
Nedaug mums ką sakė šis pavadinimas, todėl ekskursija suteikė daug informacijos.
Magnolija, aristokratiška gėlė, ji laikoma vienu seniausių žydinčių augalų.Sužinojome, kad jos gali augti kaip krūmai, gali augti kaip medžiai.Žiedai kvapnūs, gelsvi, balti, rožiniai, purpuriniai, violetiniai.Mums buvo parodyta daugiau kaip dešimt rūšių.
Gražu žiūrėti kai medžiai dar be lapų, bet apsipylę nuostabaus  ir įsoūdingo grožio žiedais. žydi kiekviena rūšis šiek tiek skirtingu laiku, todėl mums besilankant šios gražuolės vienos dar buvo nepražydusios, kitos bebaigiančios nužydėti.


Pasibaigus pažinčiai su magnolijomis, keliavome pasigrožėti tulpėmis.
Kokios jos gražios…Ir aš kaip vaikas, galėčiau kiekvieną jų paglostyti ir pauostyti. Nors dauguma jų jau džiugino mus savo spalvų, žiedų įvairovės gausa. Bet dar daugelis jų, tik ruošiasi parodyti savo grožį.


Norėjosi sukti ir sukti ratais, dar ir dar kartą pasigrožėti kiekvienu žiedeliu…

Patiko (2)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą