BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Jurbarko tiltas pavadintas “Šimtmečio tiltu”

Praūžė, prašurmuliavo mūsų miesto šventė. Ir šiais metais ši šventė turėjo gražų, savitą pavadinimą “Mus jungiantys tiltai”. Visi renginiai vienaip ar kitaip buvo susiję su šiuo pavadinimu.
O pavadinimas, be abejonės susijęs su Jurbarko tiltu per Nemuną. Šis tiltas, tartum mūsų miesto vizitinė kortelė. Juk jis ilgiausias automobilinis tiltas visoje Lietuvoje. O Nemunas, visų upių tėvas. Tad šis duetas, kartu sudėjus, tampa gražiu, visais metų laikais dėmesį traukiančiu, objektu..

Šiemet, tiltui suteiktas Šimtmečio tilto vardas. Tad iškilminga šventės dalis vyko būtent ant tilto. Jos metu buvo atidengtos lentos su tilto pavadinimu.
Tiltas jungia du krantus, dvi savivaldybes - Jurbarko ir Šakių. Du Nemuno vandens fontanai “pasveikino” tiltą.

Simboliškai, ant paskutinės sijos, kuri buvo padėta statant,, pakabintos spynos, simbolizuojančios savivaldybių draugystės tvirtumą.

Miesto gyventojai ir svečiai padėjo tilto turėklus papuošti įspūdingo dydžio ( 300 metrų ilgio ir 6 metrų pločio) trispalve.Na ir kas, kad betiesiaant vėliavą prapliupo lietutis, matyt ir dangus sveikino mūsų tiltą.

Tiltas netrukus minės savo 40 - ąjį jubiliejų. Jis pradėtas statyti 1975 metais, o baigtas 1978. Jam suteikta 100 metų garantija. Šiais, šimtmečio metais, jis suremontuotas ir atnaujintas.
Labai buvo įdomu susipažinti su tilto atsiradimo istorija, apžiūrėti parodai iškabintas tilto statybų nuotraukas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą