BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Istoriniai atradimai prie jūros. Kukuliškių baterija…

Kai planuoji pabuvoti prie jūros, neieškai jokių lankytinų vietų. Mums patinka nuošalesni paplūdimiai, kur daugiau laukinės gamtos, todėl dažnai renkamės Karklę. Tad ir šį kartą patraukėme link jos, bet visai atsitiktinai sustojome Kukuliškių kaime. Nors pravažiuodami matėme nuorodą “Kukuliškių baterija”, kažkaip neatkreipėme į ją dėmesio.


Pakeliui į paplūdimį radome nuorodą.

Susidomėjome, bet nežinojome ką pamatysime.
Pajūryje pradėjome žvalgytis. Nemažame ruože matėsi griuvėsių liekanos.Turiu pasakyt vaizdas kažkiek kelia šiurpą, bet turime tai apžiūrėti iš arčiau.

Na ir be abejo, paklausiame visagalio interneto kas gi tai yra.
Tai 1939 metais , pagal karinių jūrų laivynų bunkerių modelius, pastatyti vokiečių įtvirtinimai.Čia buvo įrengtos pabūklų platformos, patalpos įgulai ir saugyklos amunicijai.
Ši baterija iš pradžių buvo planuojama naudoti gynybai iš jūros pusės, bet po Klaipėdos krašto prijungimo Vokietijai, pertvarkyta į priešlėktuvinę. Teigiama, kad čia nuolat budėdavo iki 50 karių.
Štai tokia rasta informacija sudomina mano vyrukus
“Sunku patikėti, kad 1939 m. statytuose įtvirtinimuose buvo tiek daug (matuojant tų laikų masteliais) modernių mechanizmų. Čia buvo įrengta net elektros jėgainė, 1944 m. - 12,8 cm kalibro „Flak 40″ pabūklai, kurių sviediniai skriejo 17 km (iki šių dienų išlikęs pabūklo vamzdis). Beje, vienas „Flak 40″ numuštas lėktuvas guli jūros dugne. ”
Baterija veikė iki 1955m.


Atrodo nesuderinama - jūra,kopos, smėlis ir…griuvėsiai. Bet taip yra, tai mūsų istorija. Džiaugiamės, kad visai netyčia atradome tokią vietą, sužinojome šį tą naujo, prisilietėme prie istorijos.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą