BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ir vėl Raudonėje…”Verbos, pradžių pradžia…”

Raudonė - patrauklus miestelis. Kaskart jame lankantis taip ir norisi pasivaikščioti. Pilis niekada nepraras savo žavesio. O šiuo metu, kartu su bundančia gamta, atrodo, kad ir pilis bunda iš sąstingio.
Šį kartą ir vėl lankėmės Raudonės bibliotekoje. Čia dirbanti bibliotekininkė pakvietė mus į renginį “Verba. Pradžių pradžia”.

Gal kiek keistokai atrodo: verbos - po Velykų. Bet įsigilinus, nieko keisto nėra. Juk ne veltui ir posakis yra “Žiemai roges ruošk vasarą”, taip ir verboms medžiagą ruošti reikia vasarą. O kad tinkamai pasiruošti, reikia ir tinkamą informaciją gauti.
Paskaitą vedė Elida Jurevičienė, nuostabi moteris, kurios rankose gimsta nepakartojamo grožio verbos, bei kiti nerealiai gražūs rankdarbiai.
https://www.facebook.com/elida.jureviciene/videos/400810643723231/?q=elida%20jurevi%C4%8Dien%C4%97
Kiek visokių žolių žolelių pamatėme, pačiupinėjome.
Tikrai nustebome pamatę kokios gražios tos smilgos, smilgelės augančios pievose ir laukuose, ir kiek jų rūšių yra. O juk praeinam pro jas net nepastebėdami.
Kai kurių žolynų net pavadinimų nebuvom girdėję.


Sužinojom kada skinti, kaip džiovinti, kaip paruošti darbui įvairiausius žolynus. Pasirodo ir išdžiovintus žolynėlius galima dažyti. Dažoma medvilnės dažais, kai kuriuos augalus pamerkiant, kai kuriuos net pavirinant.
Klausėmės ne tik apie laukuose augančius, bet ir tuos, kuriuos galima užauginti namuose. Net sėklų pakelius galėjome apžiūrėti, o galiausiai juos ir dovanų gavome.

Išgirdome daug įdomios ir naudingos informacijos. Išvykome žinodami, kad dabar dar atidžiau žiūrėsime į kiekvieną augalėlį. Nes pasižadėjome, kad rinksime, auginsime, džiovinsime. O rudenį susirinksime su visomis sukauptomis gėrybėmis ir pasimokysime pasigaminti bent po vieną Verbą. Kad ir pačią paprasčiausią. Nors ir žiūrint į paprastas mums jos atrodo labai sudėtingos.
Esame dėkingi Elidai Jurevičienei už mums skirtą laiką, už įdomias ir praktiškas žinias.
O štai ir gražuolė pilis. Kartu su gamta bundanti iš žiemos miego/

Pro šiuos milžinų krėslus taip pat neįmanoma praeiti…

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą