BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Iliuzijų muziejus padeda suprasti, kad mokslas toks įdomus ir paslaptingas…

Visai neseniai teko skaityti, kad Kaune atsidarė iliuzijų muziejus. Suintrigavo ir jį įtraukėme į savo norimų aplankyti vietų sąrašą.

Tad vieną popietę ten ir nuvykome.
Iliuzijų muziejus įsikūręs Kauno “Akropolyje”, antrame aukšte. Gana patogu, nes veikia kasdien, darbo valandos ilgos.


Tiesa, kainos tikrai ne iš žemųjų, bet šiek tiek palankesnės šeimoms, nes šeimos bilietas gaunasi pigesnis, turint du vaikus.
Muziejaus plotas 350 kv. metrų, tad eksponatų ne per daug ir ne per mažai. Prie kai kurių norisi sugrįžti dar ir dar kartą. Vaikams nerealiai patiko. Viską galima išbandyti, pačiupinėti, patyrinėti. Smagu tokiuose muziejuose, kur nėra perspėjimų” Eksponatai rankomis neliečiami”.
Norisi pagirti muziejaus darbuotojus - gidus. Šaunūs ir paslaugūs, tuoj pat pastebintys, kad reikia pagalbos, paaiškinimo, arba pasiteraujantys ar išsiaiškinome patys kur slypi tam tikro eksponato paslaptis. Net nufotografuoti pasisiūlantys.
Iliuzijų muziejų dar galima vadinti mokslo muziejumi, todėl, kad viskas ką matome veikia pasitelkus fizikos ir optikos dėsnius.
Tad vaikams čia ne tik pramoga, bet ir supratimas, kad mokslas yra įdomus. Kartais sunku buvo patikėti tuo ką matome.
Prie kiekvieno eksponato, instaliacijos yra išsamus aprašymas ir paaiškinimas kaip tai veikia. Nors kaip minėjau, galima ir neskaityti, nes tuoj pat viskas būdavo išsamiai paaiškinta.

Šalia muziejaus įsikūrusi iliuzijų parduotuvėlė, kur galima įsigyti įvairiausių suvenyrų, taip pat krečiančių “optines išdaigas”.
Tikrai, apsilankymas šiame muziejuje paliko neišdildomus įspūdžius.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą