BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Rugpjūtis, 2017

KREKENAVOS REGIONINIO PARKO PAŽINTINIS LANKYTOJŲ CENTRAS

2017-08-28

Krekenavoje jau esame buvę. Kopėme į apžvalgos bokštą, vaikščiojome pojūčių taku.
Taip jau išėjo, kad mūsų maršrutas vėl vedė pro Krekenavą. Nusprendėme sustoti ir užsukti į regioninio parko lankytojų centrą (mat pirmą kartą šioje vietoje buvome ne darbo metu).
Likome sužavėti…Kiek čia įdomybių. Jau vien įėjus į ekspozicijų salę aikteli iš nuostabos. Labai gražiai ir išradingai viskas pateikta.
O kai pradedi viską apžiūrinėti, supranti, kad čia galėtum praleisti tikrai pusę dienos. Gaila, mes tiek laiko neturėjom, bet mielai apsilankytume čia dar kartą.
Įdomiai viskas pateikta. Tokia ekspozicinė medinė juosta “vingiuoja” po visą erdvę, idėja tokia: ji atkartoja Nevėžio upės vingius ir kilpas.
Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

UKMERGĖS PILIAKALNIS

2017-08-27

Keliaudami mėgstame stabtelti visai neplanuotose vietose.Ypač dažnai išsukame iš kelio pamatę nuorodą - piliakalnis.
Tiesa, lankytinų vietų Lietuvoje ženklinimu esame gerokai nusivylę. Nes arba nerandame to kas paminėta ženkle, arba ieškome kokio nors objekto, link kurio nuorodų nerandame visai.
Šį kartą pasukome iš kelio ir labai tuo džiaugėmės. Nes pamatėme iš tiesų labai gražų ir gana didelį piliakalnį. Nuo kurio atsivėrė dalis Ukmergės.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

ŽOLINĖS GELGAUDIŠKYJE

2017-08-15

Paklausiau savo mokinuko kokia tai šventė. Ir jis sutrinka. Paskui aišku bando taisyti padėtį.
- Tai žolių šventė, tai nedarbo diena.
Bandome apibendrinti. Tai šventė atėjusi pas mus iš senovės. Tą dieną buvo garbinamas naujasis tų metų derlius ir augalijos branda.
Išsiverčiam į savo kasdieninę kalbą: šiuo metų laiku augalai pasipuošę įvairiausiais žiedais, o daržovės džiugina derliumi.
Žolinių dieną mes nuvykome į gretimą kaimelį Gelgaudiškį. Gelgaudiškis jau kelinti metai turi tokią tradiciją pasipuošti gėlėmis. Gyventojai daro puokštes iš gėlių, nuskintų ir užaugintų savame darže. Puokštėmis papuošia erdvę šalia savo kiemo vartų.
Smagu pasivaikščioti tokiomis pasipuošusiomis kaimelio gatvikėmis.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

STRUVĖS GEODEZINIS LANKAS

2017-08-14

Kartais kelionių metu pamatai tai, ko nei nesitikėjai pamatyti. O svarbiausiai, kad reikia ir visagalį internetą pasitelkti, kad pasiaiškinti kas gi tai yra, ir visų keliauninkų žinias sudėti į vieną, ir padaryti bent kokią suprantamą išvadą.
Toks vienas netikėtas mūsų kelionių atradimas - Struvės geodezinis lankas. Nebuvom nieko apie tokį girdėję.
Patraukė aišku gražiai sutvarkyta aikštelė ir lenta, kad tai lankytinas objektas, todėl nusprendėme stabtelti ir pramankštinti kojas, tuo pačiu sužinoti kas tai per vieta. Aikštelėje suoliukas su vaizdu į laukus, šalia sūpynės vaikams.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

PASAKŲ NAMUKAS IŠ ŠIAUDŲ

2017-08-13

Vienos savo kelionės metu, pakelėje pamatėme štai tokį pasakų namuką. Na ir kaip prie jo nesustoti? Juk gražu, neįprasta, ekologiška.
Prisiminėme, kad apie šiuos šiaudinius grožius, kuriamus Panevėžio rajone Naujamiesčio seniūnijoje, tikrai esame girdėję ir matę per televiziją.
Tokie šiaudiniai statiniai šioje vietovėje kuriami jau eilę metų, net 11, kiekvieną rudenį įgyvendinama vis kitokia idėja. Buvo ir muzikos instrumentų, ir įspūdingas traukinys. Skulptūros būdavo sudeginamos, sukuriant dar vieną reginį - ugnies šou.
Šis namelis išliko, nes kaip tik buvo nuspręsta keisti tradicijas ir nebedeginti statinių.
Statytas rudenį, bet tikrai gražiai išsilaikęs ir vis dar kvepiantis kaimu.
Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

ENERGETINIŲ LABIRINTŲ IR FIGŪRŲ PARKE

2017-08-01

Jau senokai planavome apsilankyti energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parke. Šis parkas įsikūręs Plungės rajone, Likšių kaime.
Parkas tikrai sutvarkytas, didelis pliusas, kad yra pasisėdėjimui skirtų vietų tiek saulutėje, tiek pavėsyje. Aišku jei būtų daug žmonių tų vietų tikrai pritrūktų, bet galima turėti patiesaliuką ir atsisėsti tiesiog ant žolytės. Teritorija tvarkinga ir prižiūrėta. Yra kavinukė, tad galima pavalgyti. Vaikų džiaugsmui galima nusipirkti ledų išsinešimui.
Labirintai yra 5, visi skirtingi tiek savo struktūra, tiek ilgiu.Prie kiekvieno yra stendai su pavadinimais ir aprašymu.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams