BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Vasaris, 2017

UŽGAVĖNĖS…Morių paradas…

2017-02-28

Atšvęsta paskutinė žiemos šventė.
Išvyta žiema, nors nesunku ją buvo ir išvyti, pati buvo beišeinanti, ir pavasaris jau kelia koją per slenkstį.
mūsų mieste. jau kelinti metai iš eilės , vykdoma akcija:kurkime šventę kartu. Įvairios įstaigos pristato savo sukurtą morę. Tad miesto aikštėje išsirikiuoja morės paradui.
Puiki idėja, pritraukianti žmones kažką kurti, o kitus tiesiog pasigrožėti.
Tiesiog atsiranda proga išeiti iš namų, atrasti pramogą. Ir traukė jurbarkiečiai - dideli ir maži, morių parado pažiūrėti.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

VERPSČIŲ PARODA (BIBLIOTEKOJE)

2017-02-18

Ne kartą skyrėme daug padėkos žodžių savo miesto bibliotekai.
Smagu, kad yra tokia vieta kur galima ne tik rasti įdomią knygą. Tai vieta kur rengiamos įvairios parodos, organizuojami renginiai. Tai vieta, kur vaikai renkasi praleisti laisvalaikį bendraamžių būryje.
Šiuo metu čia surengta nedidukė verpsčių paroda. Kas nuostabiausia, kad parodą surengė aštuntos klasės mokinukas. Jaunasis drožinėtojas pristatė 16 verpsčių.
Puiki paroda. Paprastai parodose eksponatai neliečiami, o šiuos galima įdėmiai apžiūrėti ir paimant į rankas.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

Vasario 16 - osios žygis…

2017-02-16

Prezidentės raginimui „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai” nelikome abejingi ir mes. Pasidomėję kas vyks mūsų mieste ir aplinkiniuose miesteliuose, pasirinkome - žygį pėsčiomis knygnešių takais.
Mus labai sudomino tai, kad bus paliesta ir istorija. Sužinosime šį tą apie knygnešius.
Kodėl būtent knygnešių taku? Žygis buvo organizuojamas Šakių rajone. Šiame rajone, Sudargo miestelyje buvo itin patogu platinti uždraustą lietuvišką spaudą, todėl, kad Sudargo miestelis pačiame pasienyje, ir knygos atkeliaudavo iš Tilžės spaustuvių. Čia gyveno kunigas Martynas Sederevičius, lietuviškos spaudos platinimo organizatorius, ir visas savo lėšas skyręs šiai veiklai. Sederevičius buvo vadintas knygnešių tėvu.Jo kapą aplankėme pačioje žygio pradžioje,o apie knygnešių veiklą papasakojo Sudargo istorikė.
Žygiui buvo paruošti simboliniai knygų ryšulėliai, kuriuos žygeiviai galėjo nešti viso žygio metu.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

KONSTRUOJAM, ŽAIDŽIAM, DEMONSTRUOJAM…

2017-02-15

Dar vienas berniukiškas žaislas, sudominęs ne tik dešimtmetį mokinuką, bet ir didįjį brolį, ir tėtį.
Airido tėtis interneto platybėse aptiko ir nupirko dar vieną elektronikos konstruktorių.Parsiųstas jis iš Kinijos. O pabandę išversti kinietiškus hieroglifus į lietuvių kalbą pavadinimą gavome tokį: MOSUOK LAZDA.
Konstruktorius tai tik nedidelė krūvelė detalių.Kurias reikia sudėlioti ir sulituoti pagal chemą, į joms skirtas vietas.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

DAR VIENAS PABĖGIMŲ KAMBARYS

2017-02-04

Ateina toks laikas, kai tokias dienas imi brangint labiau nei anksčiau. Kartais tyliai sau pagalvoju gal aš jomis džiaugiuosi labiau nei vaikai…
O buvo, tikrai buvo daug tokių akimirkų kai norėjosi vienumos, ramybės, pailsėt nuo namų…
Štai kas vyksta kai vaikai užauga…
Smagu, kad ir dideli vaikai nori leisti laiką kartu su mumis. Be abejo, mes stengiamės pasiūlyti jiems įdomų laisvalaikio leidimo būdą.
Tad ir vėl pasirinkome “pabėgimo kambarį”. Šią pramogą esame jau išbandę. Patiko, norime dar ir dar… Tik gaila, kad mūsų piniginei ji nėra labai priimtina. Bet retkarčiais galima…
Esame buvę “Adamsų kambaryje”, dabar rinkomės “Virusą”. pagal aprašymus jis šiek tiek šiurpesnis, buvome pasiruošę baisumams, bet mes drąsūs - neišsigandome… Jis skirtas tik nuo 14 metų, galvojome gal Airidui bus šiek tiek baisu.

Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams